Hallux Valgus – chrániče na vykrivené a deformované prsty na nohách

Hallux Valgus na deformované a vykrivené palce na nohách.

Balenie dvoch chráničov Hallux Valgus univerzálneho tvaru – obidva sa prispôsobia obidvom nohám. Jedná sa o momentálne najkvalitnejšie chrániče na slovenskom trhu, ktoré sa pri nosení nezošuchujú, netlačia, neomínajú a nespôsobujú nepríjemný pocit.

14.99 + doprava zadarmo

  • Objednajte dnes a tovar máte doma pon., 05.12.
  • Právo na vrátenie výrobku do 14 dní
payment methods
Varno plačevanje
100% bezpečný nákup
Hitra dostava
Rýchla doručenie
Brezplačna poštnina
Bezplatná doprava
Preverjena kvaliteta izdelkov
Overená kvalita

VivoVita Hallux Valgus silikónová pomôcka na deformované palce na nohách už pomohla tisícom ľudí na Slovensku s touto nepríjemnou deformáciou.

Veľa ľudí má deformované palce na nohách, tzv. Hallux Valgus. Na Slovensku postihuje tretinu všetkých žien a päť percent mužov.

Existujú rôzne stupne deformácie prstov. Obyčajne je okrem nepekného vzhľadu vyčnievajúcej palcovej kosti prítomná aj bolesť. Rokmi sa deformácia u väčšiny ľudí stupňuje, čo prináša čoraz väčšie vykrivenie a bolestivosť prstov na nohe.

Silikónový chránič Hallux Valgus vám pri každodennom použití pomôže s vašimi ťažkosťami. Najkvalitnejší chránič Hallux Valgus na slovenskom trhu je ideálny pre všetkých, ktorí sú konfrontovaní s touto deformáciou.

Pri nákupe dostanete dva chrániče na deformovaný a vykrivený palec na nohe (chrániče sú univerzálneho tvaru – obidva sú vhodné pre obidve nohy).  Jedná sa o momentálne najkvalitnejšie silikónové chrániče na slovenskom trhu, ktoré sa pri nosení neposúvajú, netlačia a nevyvolávajú nepríjemný pocit.

Chránič Hallux Valgus na palcový kĺb a deformované prsty na nohách je anatomicky tvarovaný, preto sa dokáže prispôsobiť nesprávnemu tvaru kĺbu. Chránič možno na palci používať aj v pred- a post-operatívnom období. Použitie chrániča môže napomôcť k menšej a menej viditeľnej jazve po operácii. Nesmie sa používať na čerstvú a otvorenú ranu.

Vhodný je na nosenie v pohodlných topánkach a papučiach. Vyrobený je z mimoriadne mäkkého materiálu, je príjemný na dotyk a priaznivý k pokožke, čo umožňuje jeho pohodlné nosenie. Jeho špeciálny tvar umožňuje nasadenie na deformovaný palec a susedný prst, čím sa zabráni zošuchnutiu alebo posunutiu počas nosenia.

Zákazníci spozorovali, že pri pravidelnom a správnom používaní chráničov sú výsledky viditeľné už počas prvého mesiaca použitia.

ČO JE HALLUX VALGUS

Hallux Valgus znamená vychýlenie palca smerom k ostatným prstom a zhrubnutie kosti pri základnom kĺbe palca (ang. bunion). Ide teda o vypuklinu na vnútornej strane chodidla. Táto vypuklina alebo hrča, ako to väčšina ľudí nazýva, je najčastejšie aj bolestivá. Obidve deformácie, odchýlka palca a zhrubnutie kosti, sa väčšinou vyskytujú súčasne a sú veľmi častým problémom, s ktorým sa stretáva tretina žien a päť percent mužov

PRÍČINA

Základnou príčinou sú dedičné predpoklady, v určitých rodinách je totiž deformácia omnoho častejšia, hoci nebolo potvrdené, že by bola deformácia  Hallux Valgus dedičná. Ak máte takúto deformáciu, neznamená to nevyhnutne, že ju bude s určitosťou mať aj váš potomok, pretože na vznik tejto deformácie má podstatný vplyv nevhodná obuv. Predovšetkým tvrdé topánky, topánky s vysokými opätkami, topánky s úzku špičkou a vo všeobecnosti obuv nesprávnej veľkosti a na veľmi vysokom opätku. Pri pravidelnom nosení nevhodnej obuvi sa palec časom posúva čoraz viac do boku, na vnútornej časti chodidla pri palci sa v dôsledku tlaku obuvi najskôr objaví opuch a začervenanie, potom nasleduje zhrubnutie kosti a mäkkých tkanív, postupne narastá bolestivosť a následne dochádza k obmedzeniu pohyblivosti. Tlak topánky núti malé prsty čoraz viac sa zohnúť, dochádza k deformáciám prstov a bolestivým otlakom. Ak sa deformácia výrazne stupňuje, môže dôjsť až k prekríženiu palca, druhého a tretieho prstu, čo znamená, že sa deformovaný druhý a/alebo tretí prst prekríži s deformovaným palcom.

Príčiny deformácie sú teda náchylnosť resp. predpoklady (dedičnosť), úzka obuv, topánky na vysokom opätku, nesprávna veľkosť topánok, hypermobilná prvá predpriehlavková kosť.

POUŽITIE:
Na začiatku používajte chrániče 2-3 hodiny denne. Postupne predlžujte čas nosenia, aby ste v nasledujúcich 14 dňoch dosiahli aspoň 6-8 hodín denne. Zákazníci pozorujú, že sú pri pravidelnom a správnom použití chráničov výsledky viditeľné už počas prvého mesiaca použitia. Vďaka veľmi príjemnému a pohodlnému materiálu (zdravotnícky SEBS, ktorý znižuje vznik nepríjemného zápachu, znižuje a minimalizuje rozvoj baktérií a plesní a je netoxický) môžete chrániče nosiť denne, v pohodlnej obuvi.

Neprekáža, pretože netlačí a neomína

Čistenie: vlažnou tečúcou vodou. Pred opätovným použitím chránič dobre vysušte.
Materiál: zdravotnícky SEBS, ktorý znižuje vznik nepríjemného zápachu, zmenšuje a minimalizuje rozvoj baktérií a plesní a je netoxický.
Rozmery: 7.8 cm x 5 cm x 2.2 cm
Množstvo v balení: 2 kusy– obidva sa prispôsobia obidvom nohám

Chrániče na ostatné prsty si môžete pozrieť a kúpiť tu: vivozebra.sk/výrobok/toeseparator/

Často kladené otázky

Doručenie je ZADARMA bez ohľadu na počet objednaných produktov a bez ohľadu na celkovú cenu vašej objednávky.
Produkt si môžete objednať priamo prostredníctvom našej webovej stránky. Ak chcete, môžete nás tiež kontaktovať a uskutočniť objednávku telefonicky na čísle 02 3322 10 40 alebo e-mailom na adrese [email protected]
Samozrejme! Radi produkt vymeníme alebo zaň vrátime kúpnu cenu. Je dôležité vrátiť výrobok nepoužitý, nepoškodený a v pôvodnom obale.
Snažíme sa vašu objednávku odoslať v rovnaký alebo nasledujúci pracovný deň po zadaní objednávky. Objednávku tak zvyčajne dostanete do 1 - 2 pracovných dní od uskutočnenia objednávky. Sme však závislí aj od logistických sietí, na ktoré bohužiaľ nemáme žiadny vplyv. Existuje tu možnosť oneskorenia, napríklad oneskorenia dodávky do nášho skladu alebo oneskorenia dodávky na vašu adresu. V prípade meškania vás budeme informovať e-mailom.
Faktúru a slovenské pokyny dostanete na vašu e-mailovú adresu. Ak ste ich omylom vymazali, kontaktujte nás a radi vám ich opäť pošleme.
Na všetky výrobky, na ktoré sa vzťahuje zákonná záruka, ponúkame jednoročnú záruku.
Ak potrebujete pomoc, informácie k objednávke alebo máte otázku, sme vám k dispozícii na telefónnom čísle 02 3322 10 40 a na e-mailovej adrese [email protected]
Za výrobky môžete platiť platobnými kartami, prostredníctvom služby PayPal alebo dobierkou.
Balíky doručuje zásielková služba GLS. Pred doručením vás bude doručovateľ kontaktovať. Ak nie ste doma, môžete si zabezpečiť bezplatný prevoz balíka na pracovisko alebo inú adresu.
Spokojnosť našich zákazníkov je pre nás na prvom mieste, preto sú všetky naše výrobky starostlivo vyberané, majú osvedčenú kvalitu a sú vyrobené z bezpečných materiálov a v súlade s normami EÚ.
delivery
Bezplatná doprava
satisfaction warranty
Garancia spokojnosti
safe buy
100% bezpečný nákup
EU seller
EU obchodník
loader