Hallux Valgus – chrániče na vykrivené a deformované prsty na nohách

Hallux Valgus na deformované a vykrivené palce na nohách.

Balenie dvoch chráničov Hallux Valgus univerzálneho tvaru – obidva sa prispôsobia obidvom nohám. Jedná sa o momentálne najkvalitnejšie chrániče na slovenskom trhu, ktoré sa pri nosení nezošuchujú, netlačia, neomínajú a nespôsobujú nepríjemný pocit.

17.99 14.99 + doprava zadarmo
Objednajte dnes a tovar máte doma v piatok., 12.03.

Z dôvodu veľkého nárastu počtu balíkov v logistickej sieti môže dôjsť k oneskoreniu doručenia vášho balíka.

VivoVita Hallux Valgus silikónová pomôcka na deformované palce na nohách už pomohla tisícom ľudí na Slovensku s touto nepríjemnou deformáciou.

Veľa ľudí má deformované palce na nohách, tzv. Hallux Valgus. Na Slovensku postihuje tretinu všetkých žien a päť percent mužov.

Existujú rôzne stupne deformácie prstov. Obyčajne je okrem nepekného vzhľadu vyčnievajúcej palcovej kosti prítomná aj bolesť. Rokmi sa deformácia u väčšiny ľudí stupňuje, čo prináša čoraz väčšie vykrivenie a bolestivosť prstov na nohe.

Silikónový chránič Hallux Valgus vám pri každodennom použití pomôže s vašimi ťažkosťami. Najkvalitnejší chránič Hallux Valgus na slovenskom trhu je ideálny pre všetkých, ktorí sú konfrontovaní s touto deformáciou.

Pri nákupe dostanete dva chrániče na deformovaný a vykrivený palec na nohe (chrániče sú univerzálneho tvaru – obidva sú vhodné pre obidve nohy).  Jedná sa o momentálne najkvalitnejšie silikónové chrániče na slovenskom trhu, ktoré sa pri nosení neposúvajú, netlačia a nevyvolávajú nepríjemný pocit.

Chránič Hallux Valgus na palcový kĺb a deformované prsty na nohách je anatomicky tvarovaný, preto sa dokáže prispôsobiť nesprávnemu tvaru kĺbu. Chránič možno na palci používať aj v pred- a post-operatívnom období. Použitie chrániča môže napomôcť k menšej a menej viditeľnej jazve po operácii. Nesmie sa používať na čerstvú a otvorenú ranu.

Vhodný je na nosenie v pohodlných topánkach a papučiach. Vyrobený je z mimoriadne mäkkého materiálu, je príjemný na dotyk a priaznivý k pokožke, čo umožňuje jeho pohodlné nosenie. Jeho špeciálny tvar umožňuje nasadenie na deformovaný palec a susedný prst, čím sa zabráni zošuchnutiu alebo posunutiu počas nosenia.

Zákazníci spozorovali, že pri pravidelnom a správnom používaní chráničov sú výsledky viditeľné už počas prvého mesiaca použitia.

ČO JE HALLUX VALGUS

Hallux Valgus znamená vychýlenie palca smerom k ostatným prstom a zhrubnutie kosti pri základnom kĺbe palca (ang. bunion). Ide teda o vypuklinu na vnútornej strane chodidla. Táto vypuklina alebo hrča, ako to väčšina ľudí nazýva, je najčastejšie aj bolestivá. Obidve deformácie, odchýlka palca a zhrubnutie kosti, sa väčšinou vyskytujú súčasne a sú veľmi častým problémom, s ktorým sa stretáva tretina žien a päť percent mužov

PRÍČINA

Základnou príčinou sú dedičné predpoklady, v určitých rodinách je totiž deformácia omnoho častejšia, hoci nebolo potvrdené, že by bola deformácia  Hallux Valgus dedičná. Ak máte takúto deformáciu, neznamená to nevyhnutne, že ju bude s určitosťou mať aj váš potomok, pretože na vznik tejto deformácie má podstatný vplyv nevhodná obuv. Predovšetkým tvrdé topánky, topánky s vysokými opätkami, topánky s úzku špičkou a vo všeobecnosti obuv nesprávnej veľkosti a na veľmi vysokom opätku. Pri pravidelnom nosení nevhodnej obuvi sa palec časom posúva čoraz viac do boku, na vnútornej časti chodidla pri palci sa v dôsledku tlaku obuvi najskôr objaví opuch a začervenanie, potom nasleduje zhrubnutie kosti a mäkkých tkanív, postupne narastá bolestivosť a následne dochádza k obmedzeniu pohyblivosti. Tlak topánky núti malé prsty čoraz viac sa zohnúť, dochádza k deformáciám prstov a bolestivým otlakom. Ak sa deformácia výrazne stupňuje, môže dôjsť až k prekríženiu palca, druhého a tretieho prstu, čo znamená, že sa deformovaný druhý a/alebo tretí prst prekríži s deformovaným palcom.

Príčiny deformácie sú teda náchylnosť resp. predpoklady (dedičnosť), úzka obuv, topánky na vysokom opätku, nesprávna veľkosť topánok, hypermobilná prvá predpriehlavková kosť.

POUŽITIE:
Na začiatku používajte chrániče 2-3 hodiny denne. Postupne predlžujte čas nosenia, aby ste v nasledujúcich 14 dňoch dosiahli aspoň 6-8 hodín denne. Zákazníci pozorujú, že sú pri pravidelnom a správnom použití chráničov výsledky viditeľné už počas prvého mesiaca použitia. Vďaka veľmi príjemnému a pohodlnému materiálu (zdravotnícky SEBS, ktorý znižuje vznik nepríjemného zápachu, znižuje a minimalizuje rozvoj baktérií a plesní a je netoxický) môžete chrániče nosiť denne, v pohodlnej obuvi.

Neprekáža, pretože netlačí a neomína

Čistenie: vlažnou tečúcou vodou. Pred opätovným použitím chránič dobre vysušte.
Materiál: zdravotnícky SEBS, ktorý znižuje vznik nepríjemného zápachu, zmenšuje a minimalizuje rozvoj baktérií a plesní a je netoxický.
Rozmery: 7.8 cm x 5 cm x 2.2 cm
Množstvo v balení: 2 kusy– obidva sa prispôsobia obidvom nohám

Chrániče na ostatné prsty si môžete pozrieť a kúpiť tu: vivozebra.sk/výrobok/toeseparator/